NAJVÄČŠÍ MALOOBCHODNÝ PREDAJCA METROVÉHO TEXTILU

PORADÍME SI

VŠETKO ČO POTREBUJETE I CHCETE VEDIEŤ

WASHED BAVLNY

PREDSTAVUJEME

Aký je rozdiel medzi pranou (WASHED ) a klasickou bavlnou?

Bavlna ako jedna z najobľúbenejších materiálov na šitie a tvorbu môže ponúkať veľa technických úprav aby spĺňala všetky praktické ale i náročné kritéria na tvorbu a nosenie.

Jedná špeciálna úprava je aj praná bavlna tzv. bavlna washed. Ide o pred-úpravu bavlny ešte v továrni, kde za pomoci enzýmov, chloridu, pigmentov ale i niekedy aj klasických kameňov zbavujú bavlnu tuhosti. Táto úprava dáva mäkký, príjemný krčivý efekt, bavlna ostáva jemné prirodzene krčená. Touto úpravou je vhodná pre tých najmenších s citlivou pokožkou. Samozrejme vhodné na nohavice, blúzky, detské veci, doplnky do domácnosti.

Máte nápad ako by ste ju využili vy? Ak budete mať inšpiráciu, WASHED bavlny máme skladom.

-lenka-

BLACKOUT ZÁVESY

PREDSTAVUJEME

Nie je záves ako záves. Určite ste už počuli o BLACKOUT – zatemňovacích závesoch. O čo vlastne ide a prečo sú také špeciálne?

Ide o dekoračné závesové látky, ktoré sú tkané špeciálnou technológiou. Zatemňovacia látka je tkaná troma niťami. Medzi vrchnou a spodnou stranou je čierna niť, ktorá je špeciálne zatkaná tak, aby ju vôbec nebolo vidno. Práve táto niť spôsobí, že záves neprepustí svetlo do interiéru. Má vysoký stupeň zatemnenia a dokáže zatemniť až do 95%.

Moderné jednofarebné alebo nadčasové vzorované závesy sú nádherným doplnkom ale i praktickou voľbou v letných dňoch, kedy odrážajú slnečné lúče a v zime sú skvelým izolantom tepla. Pre svoju funkčnosť a kvalitu je vhodný pre tých, ktorí si radi pospia, majú otočený spánkový režim alebo pre tých ktorý potrebujú vytvoriť ideálne podmienky pre detský spánok, či nočnú prácu v interiéri trebars za počítačom.

Sú krásne a funkčné a sú ideálnou investíciou do vášho bytu či domu. Nakúpite u nás. Tešíme sa.

-lenka-

LÁTKY GOTS

PREDSTAVUJEME

Čo znamená GOTS ??? 😎 ( Globálne organické textilné štandardy )

Je to celosvetové označenie látky, ktorá má zodpovednú textilnú výrobu a je ekologická. Znamená to, že sa pestuje už od klíčkov bez hnojív, pesticídov a bez látok ktoré škodia životnému prostrediu. 🌱🌿🌾

Neznečisťujú pôdu ani spodnú vodu. Na ich výrobu sa využíva nižšia spotreba vody. Certifikačné organizácie dávajú pozor, aby pestovatelia dodržiavali všetky metódy a materiály povolené v eko výrobe ! A čo to znamená ??? 🧐

Látky s označením GOTS sú kvalitné, príjemné a mäkké . Sú úžasné pre alergikov a citlivé pokožky. Spĺňajú tie najprísnejšie kritéria pre deti a ich výrobky. Sú hypoalergénne a krásne. U nás máte na výber širokú paletu. Záleží už len na vašej fantázii.

-lenka-